JMSW-12XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMSW-12XL
Beschreibung:
JMSW-12XL = M39016/11-021L
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 850 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.64 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/11, MS, CII
Operate Time 4 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC