JMSWD-36XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMSWD-36XL
Beschreibung:
JMSWD-36XL = M39016/16-021L
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 6500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/16, MSD, CII
Operate Time 4 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 36VDC
Must Operate Voltage 20 VDC