JMSWT-18XP
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMSWT-18XP
Beschreibung:
JMSWT-18XP = M28776/3-021P
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 13.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1600 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-28776/3, MST, CII
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10 VDC