NKK Switches
Produkt-Nr.:
JPL16B-B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
INTERNATIONALLY APPROVED PUSHBUT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.00mm x 21.20mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 250,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | JB |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 250,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Ivory |