NKK Switches
Produkt-Nr.:
JPL26P
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH PUSH DPST 16A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$9.8705
$9.8705
500
$9.732218
$4866.109
1000
$8.728125
$8728.125
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.00mm x 21.20mm |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | DPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | JP |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Tactile Feedback |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |