Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
JT30-340-500
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
POT LINEAR OPTICAL CONTACTLESS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | - |
| Actuator Diameter | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Flatted |
| Tolerance | - |
| Built in Switch | None |
| Actuator Length | 0.591" (15.00mm) |
| Number of Turns | 1 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Temperature Coefficient | - |
| Product Status | Active |
| Rotation | Continuous |
| Series | JT30 |
| Power (Watts) | - |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Resistive Material | - |
| Resistance (Ohms) | - |
| Size - Body | Round - 1.181" Dia (30.00mm) |
| Features | Low Torque |
| Package | Tray |
| Taper | Linear |
| Adjustment Type | User Defined |
| Base Product Number | JT30-340 |