JWK105C6474MPHF
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
JWK105C6474MPHF
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 6.3V X6S 0204
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series W
Package / Case 0204 (0510 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF