JWK316BJ106KD-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
JWK316BJ106KD-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series W
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF