JWS100-28/A
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
JWS100-28/A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 28V 100W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.40" L x 3.62" W x 1.97" H (188.0mm x 91.9mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.6 A
Series JWS (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 79%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC