K0N0KK2-100-331-355N
Bansbach easylift
Produkt-Nr.:
K0N0KK2-100-331-355N
Hersteller:
Bansbach easylift
Beschreibung:
K-LOCKING GAS SPRING
Benutzer handbuch
Reset Time -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Length - Extended 13.032" (331.00mm)
Impact Capacity per Cycle -
Cushioning -
Operation -
Product Status Active
Impact Velocity -
Reset Force -
Series -
Type Gas Spring
Technology Pneumatic
Mfr Bansbach easylift
Actuation Force 79.81lbf (355.0N)
Features K-Locking, Rigid Lock in Extension, Semi Rigid Lock in Compression
Stroke Length 3.937" (100.00mm)