K102J15C0GH53H5H
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K102J15C0GH53H5H
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 100V C0G RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series HOTcap®
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF