K10P-11AT1-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
K10P-11AT1-24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 52 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VAC
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC