K10P-11AT5-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
K10P-11AT5-24
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Auf Lager : 88
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 52 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VAC
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC