K10P-11AT5-240
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
K10P-11AT5-240
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 240V
Auf Lager : 19
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 120VAC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 6 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 24 VAC
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC