K122J20C0GK53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K122J20C0GK53H5
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 pF