K22XHT-A15S-NJ30
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
K22XHT-A15S-NJ30
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C