K393K20X7RK53L2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K393K20X7RK53L2
Beschreibung:
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance 0.039 µF