K393M20X7RH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K393M20X7RH53H5
Beschreibung:
CAP CER 0.039UF 100V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance 0.039 µF