K42X-B25P/P-A4N
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
K42X-B25P/P-A4N
Hersteller:
Kycon, Inc.
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 1.2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B); 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C