K474Z20Y5VE5TH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K474Z20Y5VE5TH5
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 25V Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF