K681K10X7RH53H5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K681K10X7RH53H5
Beschreibung:
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Mono-Kap™ K
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 pF