K684Z20Y5VF5TH5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
K684Z20Y5VF5TH5
Beschreibung:
CAP CER 0.68UF 50V Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 0.68 µF