K86X-EA-15P-KJ
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
K86X-EA-15P-KJ
Hersteller:
Kycon, Inc.
Beschreibung:
CONN D-SUB HD PLUG 15POS VERT
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30VAC
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 105°C