KA78L12AMTF
Fairchild Semiconductor
Produkt-Nr.:
KA78L12AMTF
Paket:
SOT-89-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LIN FIXED POS STD REG 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V