KAF21KR71H224JU
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KAF21KR71H224JU
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Auf Lager : 9792
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF