KAM05ACG1H100JH
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KAM05ACG1H100JH
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER SMD
Auf Lager : 7455
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF