KB15SKW01-28-EB
NKK Switches
Produkt-Nr.:
KB15SKW01-28-EB
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
SPDT ON-(ON) SQUARE BUSHING MOUN
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color Incandescent, Yellow
Operating Temperature -25°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Square, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.30mm Dia
Current Rating (Amps) 1A (AC/DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 28 VAC
Series KB
Voltage Rating - DC 30 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 125 V