KBJL1001G-BP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
KBJL1001G-BP
Paket:
KBJL
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE BRIDGE KBJL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 100 V
Diode Type Single Phase
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package KBJL
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case 4-SIP, KBJL
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 5 A
Mfr Micro Commercial Co
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 10 A