Zuhause / Oscillators / KC5032K66.6667C10E00
minImg
KC5032K66.6667C10E00
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KC5032K66.6667C10E00
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
XTAL OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 5µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 8mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KC5032K
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr KYOCERA AVX
Base Resonator Crystal
Frequency 66.6667 MHz