KF22X-C37S-NJ30
Kycon, Inc.
Produkt-Nr.:
KF22X-C37S-NJ30
Hersteller:
Kycon, Inc.
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 30V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.318" (8.08mm)
Mfr Kycon, Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C