KGF31BR72H332KT
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGF31BR72H332KT
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF