KGF32QR72A683KT
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGF32QR72A683KT
Beschreibung:
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF