KGF42CR73E471MY
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGF42CR73E471MY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2500V (2.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF