KGF56DR72J104KV
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGF56DR72J104KV
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 600V/630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF