KGM05ACG1H331JH
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGM05ACG1H331JH
Beschreibung:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0402
Auf Lager : 257827
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF