KGM05AR71A392KH
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGM05AR71A392KH
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 3900PF 10V X7R 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3900 pF