KGM15ACG2A121MT
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGM15ACG2A121MT
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 120 pF