KGM15CR50J476MT
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
KGM15CR50J476MT
Beschreibung:
CAP CER
Auf Lager : 12000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series CM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF