Zuhause / Rocker Switches / KH137AAZEEG22N09XX10
minImg
KH137AAZEEG22N09XX10
APEM Inc.
Produkt-Nr.:
KH137AAZEEG22N09XX10
Hersteller:
APEM Inc.
Beschreibung:
POWER ROCKER SWITCH WITH PROTECT
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Green/Green
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Actuator Marking Triangular Arrows
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.80mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 150,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series KH
Voltage Rating - DC 24 V