KHAU-11AT6-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KHAU-11AT6-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 120V
Benutzer handbuch
Termination Style -
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 10 mA
Mounting Type -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form DPDT (2 Form C)
Relay Type General Purpose
Series KHA
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC