KHAU-17A12H-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
KHAU-17A12H-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 120V
Auf Lager : 703
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 11 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 3.9 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series KHA
Operate Time 13 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC