KHC101E105Z43R0T00
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KHC101E105Z43R0T00
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP CER 1UF 100V Y5U 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF