KHC250E334Z21R0T00
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KHC250E334Z21R0T00
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP CER 0.33UF 25V Y5U 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series THC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Chemi-Con
Capacitance 0.33 µF