KJD17-21213-112
E-Switch
Produkt-Nr.:
KJD17-21213-112
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH PUSH DPST 16A 120V
Auf Lager : 708
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Square, Button, Dual
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 46.00mm x 22.00mm
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit DPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series KJD17, LAMB
Type Standard
Switch Function Off-On
Voltage Rating - AC 120 V