KMQ400VS101M22X25T2
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KMQ400VS101M22X25T2
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 700 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.487Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.001 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF