KMQ450VS101M22X30T2
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
KMQ450VS101M22X30T2
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 640 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.316Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 915.2 mA @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF