KN13C0.7-10DP-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
KN13C0.7-10DP-0.4V(800)
Beschreibung:
CONN 0.4MM SMD HDR 10POS
Auf Lager : 7995
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.022" (0.57mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series KN13C
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm