KN13C0.7-10DS-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
KN13C0.7-10DS-0.4V(800)
Beschreibung:
CONN 0.4MM SMD RCPT 10POS
Auf Lager : 7940
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.028" (0.71mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm