KN13C0.7-16DP-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
KN13C0.7-16DP-0.4V(800)
Beschreibung:
CONN 0.4MM SMD HDR 16POS
Auf Lager : 6887
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.022" (0.57mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm