KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
KN13C0.7-24DP-0.4V(800)
Beschreibung:
CONN 0.4MM SMD HDR 24POS
Auf Lager : 7711
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.022" (0.57mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm